Kolekcja z tego obszaru obejmuje w sumie około 2000 obiektów z Myanmy, Wietnamu, Laosu, Tajlandii, Malezji, Kambodży, Filipin i Timoru.
Kolekcja z Myanmy jest jednym z najbardziej reprezentatywnych zbiorów muzealnych. Wśród zdobionych laką, złoceniami i inkrustacją obiektów są rzeźby drewniane i marmurowe – przedstawienia buddyjskie, hinduistyczne i lokalne, świątynne portale i
ołtarze, drobne przedmioty związane z kultem buddyjskim, a także rękopisy, instrumenty muzyczne, maski i zespół lalek dworskiego teatru yokte pwe.
Około 1000 eksponatów pochodzi z Wietnamu. Duża część tej kolekcji związana jest z buddyzmem i kultami lokalnymi: rzeźby z drewna i laki, dzwony, naczynia ołtarzowe. Inkrustowane meble zdradzają wpływy kolonialne, zaś zbiór malarstwa XX wieku zawiera prace wybitnych artystów, takich jak np. Nguyen Sang. Liczne są też ludowe drzeworyty.
Do kolekcji z Laosu należą tkaniny bawełniane i jedwabne oraz zbiór srebrnych naczyń. Unikatowym obiektem jest brązowy bęben ceremonialny Dongson.
Wśród przedmiotów z Tajlandii znajduje się zespół tradycyjnej ceramiki z Sawankhalok, drobna rzeźba buddyjska i przedmioty religijne, m.in. „kapliczki duchów”, nieliczne obiekty związane z teatrem oraz uprawą i handlem opium.
Niewielka kolekcja z Kambodży (ok. 70 obiektów) to m.in. zespół srebrnych naczyń do betelu i dwie cenne tkaniny świątynne pidan. Podobnych rozmiarów kolekcja z Filipin zawiera instrumenty muzyczne, tkaniny i wyroby z plecionki. Nieliczne przedmioty pochodzą z Malezji, Timoru i Singapuru.